Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web tasarım, marka güvenilirliği ve marka bilinirliğini sağlayabilmek için bazı kriterlere sahip site tasarımıdır. Kurumsal web siteleri etkileyici bir şekilde tasarlanarak ziyaretçileri potansiyel müşteri haline dönüştürebilecek nitelikte olmalıdır. İşletmenin faaliyetlerinin neredeyse tamamı web sitesinden yönetilebilmelidir. Ziyaretçilerin firmayla doğrudan iletişime geçebileceği alanlar oluşturulmalıdır.

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olur?

Profesyonel web tasarım yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi renk paletleridir. Sitenin her alanında kurumun logosuyla veya yaptığı işle ilgili renkler kullanılmalıdır. Böylece ziyaretçiler markaya dair yakınlık hissedecektir ve doğru yerde olduğundan emin olacaktır.

Renklerin yanı sıra sitede kullanılan tüm fontlar renklerle ahenk içerisinde olmalıdır. Eğlence sektöründe çalışan bir kurumun daha hareketli ve alışılmışın dışında fontlar kullanması daha hoş duracakken eğitim hizmeti veren bir kurumun bunu yapması aynı hoşlukta karşılanmayacaktır. Ziyaretçilerin akıllarında kuruma dair olumsuz duygular oluşturabilir. Bu nedenle doğru seçimler yapılmalıdır.

Web tasarımın sade ve modern olması çok önemlidir. Böylece ziyaretçiler web sitenizden daha iyi faydalanabilecektir. Son dönemin trend tasarım unsurlarına göre siteyi dizayn etmek yeniliklerin takip edildiğini gösterecektir. Ziyaretçiler sitede daha fazla vakit geçirecektir.

Görsel hiyerarşiye dikkat edilmelidir. Sitede yer alan tüm ögelerin boyutları gözü yormayacak ve işlevinin önemini belirtecek büyüklükte olmalıdır. Örneğin; alışveriş alanına taşıyacak bir buton, haftalık bülten butonuna göre daha dikkat çekici olmalıdır. Çünkü siteye giden ziyaretçinin temel amacı alışveriş yapmak ve site sahibinin de amacı ziyaretçileri alışveriş yapması olduğundan, ziyaretçiler temel amaçlarına kolayca ulaşabilmelidir.

Kurumsal web tasarımla profesyonelliği yakalayabilmek için yapılması gereken bir diğer çalışma sayfa hiyerarşisini düzene koymak olmalıdır. Web sitesi çok iyi organize edilmelidir. Ziyaretçiler olabilen en az tıklamayla istedikleri sayfayı bulabilmelidir. Geçiş butonları doğru seçilmelidir ve sayfalar uygun bir şekilde kategorize edilmelidir. Menü kısmından ziyaretçiler siteyi öğrenebilmelidir.

İşletmeniz, markanız veya firmanız için profesyonel web tasarım hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Modern arayüz tasarımlarını son teknoloji alt yapıyla bir araya getiriyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek hayalinizdeki web sitesini hayata geçirebilirsiniz.