İşletmeler İçin Twitter Kullanımı

Twitter, en fazla kullanılan 5 sosyal medya platformu içerisinde yer almaktadır. Her gün yaklaşık olarak 500 milyondan fazla tweet paylaşılır ve bu sayının kat be kat fazlası tweet etkileşimi yaşanır. Sosyal medyadan sesini duyurmak isteyen işletmeler Twitter’dan da seslerini duyurmalıdır. İşletmenin yaptığı işe Twitter’dan alacağı etkileşim farklı olsa da takip edilen kişilerin gerçekten bilgi almak için takip eden kişiler olması işletmeler için Twitter kullanımının önemini arttırır.

Bireysel kullanıcılarıyla ön planda olan Twitter, kurumsal kullanıcıların da platformda yer alabilmesi için Twitter işletme hesabı özelliği getirmiştir. Bu özellik sayesinde kurumsal Twitter hesapları açılabiliyor ve reklamlarla kullanıcıların karşısına çıkılabiliyor. Yapılan araştırmalara göre Instagram ve Facebook’ta kullanıcılar çok fazla reklama maruz kaldıklarından Twitter’da görülen az sayıda reklama karşı kullanıcılar pozitif etkiye sahiptir.

Kurumsal Twitter Hesapları Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medya yönetimi stratejik plan oluşturularak ve titizlikle yürütülmesi gereken bir çalışmadır. İşletmeler yalnızca her merada var olmak için hesap açmamalıdır. Her sosyal medya mecrasını niteliğine göre ürün ve hizmetlerini daha fazla kişiye ulaştırmalıdır.

Twitter’ın 4 fotoğraf ve 140 karakter sınırı olması diğer sosyal medya hesaplarına göre daha kısıtlı bir alan yaratmış olsa da markanızı iyi tanınıyorsa bu kısıtlı alanda dahi çok iyi ifade edilebilir. Böylece sadık müşteri ve satış ağı kurabilirsiniz.

Twitter’da güçlü bir kitle oluşturmak istiyorsanız başlıca yapmanız gereken birkaç adım vardır. Öncelikle işletmenize uygun bir hesap ismi alın. Hesap isminin işletme adıyla birebir aynı olması daha kolay bulunabilmenizi sağlayacaktır. Yapılması gereken ikinci önemli adım ise kurumsal profil bilgilerinin detaylı bir şekilde verilmesidir. Varsa web site adresi, telefon, iş yeri adresi, mail adresi gibi bilgilerin tamamına profilinizde yer verin. Böylece kullanıcılar size her an ulaşabileceklerini bilecektir ve kullanıcılarla aranızda güven bağı oluşacaktır.

Hedef kitlenizi belirleyin ve genel olarak bu kitlenin nelerden hoşlandığına, Twitter’da ne gibi eylemlerde bulunduklarını iyi bir şekilde analiz edin. Sizinle benzer işleri yapan rakip işletmeleri analiz etmek de yol planınızı çizmenize çok yardımcı olacaktır.

Kaliteli ve takipçilerin faydasına paylaşımlar yapın. Sürekli olarak reklam paylaşımları yaparak kullanıcıları boğmayın. Reklamların dışında kurumsal Twitter hesabınızı takip etmeleri için nedenler yaratın. Tweetlerinizi düzenli olarak, doğru zamanlarda paylaşın.

Twitter gündemi takip etmek için kullanılan bir sosyal medya hesabıdır. Twitter gündeminde olan bitenler işletmenizde yer alan ürün ve hizmetlerle alakalıysa popüler tweetlerle etkileşime geçmelisiniz. Sizin bu konudaki bilgi ve görüşlerinizi popüler etiketleri kullanarak insanlara iletmelisiniz.

İşletmeler için Twitter kullanımı gittikçe popülerleşen bir durumdur. Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya mecralarından biri olan Twitter’da siz de kurumsal Twitter hesabınız olsun istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dijital Türkiye olarak size en uygun sosyal medya planını hazırlayarak içerik paylaşım aşamasında kadar destek oluyoruz. Hemen şimdi bize ulaşarak firmanızı dijital dünyada bir adım öteye taşıyabilirsiniz.