Google Question Hub Nedir?

Google Question Hub, Google tarafından içerik üreticilerin daha çeşitli içerikler üretebilmesi için hazırlanmış bir hizmettir. Kullanıcıların cevaplandırılmamış sorularını toplanarak içerik üreticilerin görebileceği biçimde sunuluyor. Böylece blog yazarları ve içerik üreticileri, doğrudan kullanıcıların yanıt bulamadığı sorulara özel çalışmalar yapılabiliyor. 

Google Question Hub Ne İşe Yarıyor?

Google Question Hub, içerik üreticiler için soru kaynağı olması amacıyla oluşturulmuştur. Platform sayesinde içerik üreticileri, hangi konuda yazı yazabilecekleri konusunda saatlerce araştırma yapmak zorunda kalmıyor. Daha önceden Google arama motorunda yazılmış ancak cevap bulamamış soruları görerek kendi alanları ile ilgili olanlar hakkında içerikler hazırlayabiliyorlar.

Özellikle işletme web sitelerinin blog hesapları ve dijital yayıncılık yapan siteler, ziyaretçi trafiği oluşturmak için çalışmaktadır. Kullanıcılar direkt olarak kendi sorularına yanıt olmuş içerikler gördüklerinde o siteyi ziyaret edecektir. Dijital pazarlama ve seo çalışmaları daha fazla kullanıcıya ulaşabilecektir. Standart arama kalıplarının dışına çıkılarak kullancıların gerçek aramaların özel içerik sayısı artacaktır.

Question Hub’da sesli aramalarla yapılan sorular da ye alacağı için sesli seo çalışmalarında uzmanlar yine bu kaynağa başvurabilecektir. Dünyanın hakkında en fazla seo çalışması yürütülen aram motoruna sahip olan Google, bu platformu tüm dünyaya yayarak kullanıcılar ve içerik üreticilerin daha sağlıklı ilişkiler kurabilmesini amaçlıyor.

Google Question Hub Nasıl Kullanılır?

Google arama motorunda arama yapan bir kullanıcı istediği yanıtı bulamadığında, kullanıcıya Google tarafından bir kutucuk gösteriliyor. Kullanıcı bu kutucuğa cevabını bulamadığı soruyu yazıp Question Hub’a gönderiyor. Ayrıca arama yaptığı sorguyu sesli olarak da iletebiliyor. 

İçerik üreticileri Question Hub’a girerek ilgilendikleri konuları filtreleyip o konuda yapılmış aramaları anlık olarak takip edebiliyor. Sadece içerik üretmek için değil sektör araştırması yaparken de Question Hub’da yer alan soruları incelemek işletmeler için oldukça faydalı olacaktır. Kendi sektörleri hakkında kullanıcıların neler merak ettiğini böylece görebilirler.

Google Question Hub, henüz Türkiye’de kullanıma sunulmamıştır. Bu hizmetin performans analizi gibi özellikleri bulunması sebebiyle ülkemize geldiğinde çok fazla kişi tarafından kullanacağını tahmin ediyoruz.

Dijital Türkiye olarak daima son dakika dijital gelişmeleri takip etmekte ve yeni teknolojilere adapte olmaktayız. Uzman görüşü almak ve dijital sorunlarınızı çözüme kavuşturmak isterseniz, hemen bizimler iletişime geçin.