E-Muhasebe Programı Nedir?

Muhasebe, işletmelerin finansal yönetimini sağlayacak gelir, gider, tahsilat, çek, senet, fatura, stok gibi verilerinin yönetilmesidir. Bir işletme muhasebe tutmadığında mali müşavirin tutmuş olduğu kayıtlar kullanılır. Aylık olarak tüm bilgiler mali müşavire bildirildiğinden muhasebe tutmayan işletmeler günlük olarak işletme durumunu bilemezler. Anlık takipte bulunup planlama yapamazlar.

Muhasebe tutarken ele alınması gereken birçok veri vardır. Bu verileri düzenli olarak bir araya getiremeyen, sürekli olarak güncellemekte zorlanan işletme sahipleri, işletmelerinin finansal yönetimi yapmakta zorlanmaktadır. Böyle bir durumda çözüm e-muhasebe kullanmaktır. İşletmelerin dijital düzene ayak uydurmasıyla daha fazla kazanç elde ettiği bu günlerde e-muhasebe programı küçük veya büyük tüm işletmeler için ihtiyaç haline gelmiştir. E-muhasebe programı işletmenin tüm finansal verilerini anlık olarak takip eder ve gerekli hesapları saniyeler içerisinde gerçekleştirir.

Genel Muhasebe İçin Neden Yazılım Kullanmalısınız?

E-muhasebe programı işletmenin tüm finansal verilerini anlık olarak takip eder ve gerekli hesapları saniyeler içerisinde gerçekleştirir. Finansal durumunu bilerek hareket eden işletmeler sektörde daha aktif rol alabilmektedir.

Genel muhasebe işletmenin muhasebe verileri sonucunda elde edilen sonuçlardır. Kısacası devlete beyan edilebilecek rapor hali denilebilir. İşletmelerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlamış olduğumuz Genel Muhasebe Yönetimi program çözümümüz dışarıdan herhangi bir destek almaya gerek bırakmadan muhasebe fişlerine dayanarak veri giriş işlemi yapabilir; maliyet fişleri, dönem sonu yansıtma fişlerini, açılık-kapanış fişlerini otomatik olarak oluşturabilir. Devlet kurumlarına beyan edileceği için titizlikle hazırlanması gereken yasal defter dökümlerini, gelir tablosunu, hesap muavinimi, mizan, bilanço, Ba-Bs formları ve KDV beyannamelerini otomatik olarak hazırlar.

Genel Muhasebe Programının Özellikleri

  • Genel Muhasebe Programında istediğiniz kadar dönem açabilirsiniz. Kullanıcı dostu tasarımı sayesinde dönemler arasında geçişler yapmak ve yeni kayıt eklemek oldukça kolaydır.
  • Muhasebe Programı ile mizan, gelir tablosu, bilanço ve diğer mali tabloları istediğiniz şekilde tanımlayabilir, çalıştırabilir ve kaydedebilirsiniz.
  • Önceki dönemlerin hesap devirlerini hiçbir veri kaybı olmadan dönem başında yapabilirsiniz.
  • Genel Muhasebe Programı kullanarak holding ve grup şirketleri için kurulu sistemler üzerinden muhasebe bilgisi paylaşabilirsiniz veya kolayca muhasebe işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Genel Muhasebe Programı ile mevzuat gereği yapmanız gereken tüm muhasebe işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Dijital TC olarak sektörün dijital ihtiyaçlarına son teknoloji çözümlerimizle yaklaşıyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek firmanızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek Genel Muhasebe Programı’nı kullanmaya başlayabilirsiniz. İşletmeler için hazırladığımız diğer yazılım çözümlerine göz atmak için buraya (https://dijital.tc/kategori/4/yazilim-cozumleri) tıklayabilirsiniz.